Zestaw lokata z funduszem

Sama lokata nie da Ci tego, co może dać Ci lokata z funduszem. Lokata to bardzo bezpieczna forma pomnażania swoich oszczędności. Można powiedzieć, że to oszczędzanie, nie inwestowanie. Z większym ryzykiem mamy styczność w przypadku lokaty z funduszem, ale to oczywiście wiąże się z potencjalnie większym zyskiem. Zobaczmy, czym dokładnie jest ten zestaw proponowany przez banki.

O co chodzi?

 

Lokata z funduszem to nic innego jak lokata i fundusze, w które bank decyduje się zainwestować nasz kapitał. O decyzji, w jakie fundusze jesteśmy oczywiście powiadomieni. W przypadku tego produktu nic nie dzieje się za naszymi plecami. Ale niestety nie jest tak kolorowo, jak zostaje to nam przedstawione, zareklamowane przez banki, które chcą byśmy zdecydowali się na ich produkt. O lokacie razem z funduszem trudno powiedzieć, że jest rozwiązaniem opłacalnym.

Czy się opłaca?

 

Jak każda forma inwestowania tak i fundusze inwestycyjne niosą ze sobą ryzyko. Zestaw lokata z funduszem dla wielu klientów jest niezrozumiała. Mają rację, bo bezpieczne oszczędzanie, czyli dokładniej ochrona środków przed wpływem inflacji powinno być prowadzone oddzielnie. Dlatego taki zestaw z racji ryzyka jest nieopłacalny. Ponadto należy zdać sobie sprawę z faktu, że nie mając wiedzy w temacie inwestowania, nie warto ryzykować. Jeśli inwestować, to świadomie decydować, w co i jak. Banki na takich produktach hybrydowych mają pewny zysk. Ich klienci już niekoniecznie. Tak więc w swoim portfelu inwestycyjnym produkty lepiej mieć osobno.

2 Komentarzy

  1. Bartek

    Nie wchodzę w takie zestawy, ale sama lokata owszem.

  2. Paweł

    A ja bym chętnie zaryzykował. Z tym że środki muszą być chyba spore?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *