Kredyt konsolidacyjny – co warto wiedzieć?

Zaciągnięte pożyczki w bankach lub w instytucjach finansowych w każdej chwili mogą okazać się zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Kilka rat do płacenia miesięcznie dla wielu osób to po prostu za dużo. Z takiego problemu najlepiej wyjść jak najszybciej. Pomocny jest kredyt konsolidacyjny. Warto dowiedzieć się o nim więcej.

Na czym dokładnie polega konsolidacja?

 

Konsolidacja to połączenie różnych zobowiązań kredytowych w jedno, w jednym banku. To oczywiście jedna rata, co dla kredytobiorcy oznacza mniejszy miesięczny koszt. Pożyczamy wówczas zdecydowanie wysoką kwotę, więc trzeba liczyć się z faktem kosztów takiego kredytu. Ale w przypadku trudności ze spłatami innych pożyczek, to rozsądne rozwiązanie. Należy pamiętać, że przy kredycie konsolidacyjnym:

• wydłuża się okres kredytowania
• zmniejsza kwota comiesięcznych zobowiązań

Czy konsolidacja jest opłacalna?

W większości przypadków tak, bo nic tak nie reperuje budżetu, jak jedna rata zamiast kilku w miesiącu. Konsolidować można pożyczki zaciągnięte w innych bankach czy parabankach, kredyt hipoteczny, samochodowy, kartę kredytową. W wielu bankach do kwoty, która potrzebna jest nam na konsolidację, możemy pożyczyć dodatkową kwotę na dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny wydłuża okres kredytowania, dlatego korzystamy z jednej dogodnej raty. Niemniej jednak należy liczyć się z faktem, że ten kredyt również kosztuje. W sumie bankowi będziemy musieli oddać więcej, ale na pewno odczujemy ulgę.

2 Komentarzy

  1. Kaśka

    Konsolidacja uratowała mi życie. No może nie życie, ale budżet jak najbardziej.

  2. Ola

    Tylko, czy dadzą taki kredyt. Oto jest pytanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *